Сапсан | Історія Сапсану
15858
page-template-default,page,page-id-15858,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-8.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.9.2,vc_responsive

Історія Сапсану

Історія СП ТОВ «Сапсан СПОРТ» достатньо стара і багатогранна.

Шлях становлення був довгим і тернистим.

У далекі тридцяті роки минулого століття, тут був київський аеропорт, який обслуговував рейси до Москви, Ленінграда і Мінеральних Вод.

У 1935 році, під час навчань Київського особливого військового округу, тут був висаджений перший у Світі армійський авіадесант – два полки з повним озброєнням і технікою. Про це місце співалося у відомій пісні: «22 июня, ровно в 4 часа Киев бомбили, нам объявили, что началася война…», – саме сюди, на злітні смуги аеродрому, лягли перші німецькі бомби в 41-му.

Після війни столичний аеропорт перевели в Бориспіль, але, через кількість бетонних смуг, величезне поле на околиці Броварів не підлягало рекультивації і стояло закинутим аж до 1963 року.

Стрілецький стенд Міністерства оборони був побудований 1963 році, на базі цього ж зруйнованого аеродрому.

Територіально, стенд знаходився на в місті Бровари Київської області, в районі окружної дороги «Бориспіль-Чернігів», в межах охоронної зони двох газопроводів високого тиску – Щебелинка – Полтава – Київ і АГНСК – Бровари, і входив до складу військового містечка №201.

До складу цього стенду, як і зараз, входили 4 траншейних і 4 круглих стенди, обладнані для підготовки і проведення спортивних змагань одного з олімпійських видів спорту, а саме – стендової стрільби.

Також ,були в розпорядженні 2 майданчики для стрільби з нарізної зброї.

Явним відмінністю даного комплексу, вже у той час, було те, що стенди відрізнялися від інших подібних об’єктів підготовки стрільців, хорошим оглядом, що давало можливість бачити повну траєкторію польоту мішені.

Протягом 30 років стенд використовувався як база для підготовки олімпійської збірної СРСР.

У цей період були підготовлені висококласні українські спортсмени. Вони залишили свій слід у світовій історії спорту, а саме – Протопопов, Белоглазов, Клекова (Сидорова) Ю.В, Монаков Д.В, Чуйко – які носять звання чемпіонів світу, Європи та Олімпійських ігор.

Після розпаду СРСР, ця територія знову повинна була лишитися пустувати і занепадати.

Так і сталося. Це выдбувалося аж до початку 90-х, допоки  Юрій Кізько отримав першу в Україні ліцензію на спортивно-стрілецький клуб.

Офіційна дата заснування Клубу – 12 травня 1996 року

Потрібно сказати, що Юрій Андрійович Кізько багато в чому був першим: першим, ще в СРСР, отримав ліцензію на торгівлю мисливською зброєю, у нього була українська ліцензія №1 на виробництво вітчизняних мисливських і спортивних боєприпасів, перша ліцензія на ремонт зброї … і багато іншого було вперше.

У 2008 році Київоблдержадміністрація підтримала проект про надання спортивно – стрілецькому комплексу СП ТОВ «Сапсан – спорт» статусу «Бази Олімпійської і Паралімпійської підготовки з стрілецьких видів спорту».На той момент “Сапсан – Спорт” був організацією, що орендувала майно і територію стрілецького стенду.

Цей статус був наданий постановою КМУ №576 від 25.06.2008 року.

На виконання постанови було розроблено проектні пропозиції, в яких, з урахуванням збільшення кількості майданчиків  необхідних для тренувань з двох нових олімпійських видів спорту, пропонувалося переобладнання стенда в базу олімпійської підготовки, збільшивши її площу до 26 га.

З огляду на обмежену кількість стрілецьких стендів на території України (Одеса, Львів, Донецьк – останній в даний момент не діє, у зв’язку зі складною ситуацією на даній території), відкриття стрілецької стенду в центральному регіоні України дозволило розширити представництва столичного спорту для спортсменів з багатьох сусідніх областей – Житомирської, Хмельницької, Вінницької, Черкаської та ін.

Зараз, тут, на віддаленні 16 км від Києва, поряд з Броварами, на 26 га розкинувся найбільший в Східній Європі спортивно-стрілецький комплекс зі статусом бази олімпійської підготовки, який і до сьогодні лишається єдиним у своєму роді (!)

На території СП ТОВ «Сапсан – спорт» знаходиться півтора десятка стрілецьких майданчиків з машинками для запуску мішеней. Є всі необхідні умови для стрільби з лука, арбалета, метання бойових ножів. Можна постріляти з пістолетів починаючи з нагана і 9-мм ізраїльського «Джеріко» і «Єрихону», легендарної трилінійки і автомата Калашникова, і багатьох інших відомих видів зброї.

Діти, поки батьки стріляють, можуть зайнятися верховою їздою, а завершити активний відпочинок можна в клубному ресторані. Або ж, після насиченого дня, розслабитися у справжній «Російській» бані на дровах.

Тут часто бувають президенти, міністри, дипломати, народні депутати, бізнесмени. У клубі підтримують свою професійну майстерність служби безпеки перших осіб держави і професіональні вояки з охорони посольства США. Навіть блондинки проводять тут свої чемпіонати зі стрільби з малокаліберної зброї, поки їх чоловіки пристрілюють іменні пістолети, або терміново опановують ази поводження з мисливською рушницею, оскільки запрошені на статутну полювання, а опинитися там дилетантом не тільки соромно, але і вкрай шкідливо для подальшого розвітку власної справи.

Але, в основному, в клуб приїжджають люди, які вміють поводитися зі зброєю. Ті, у кого є дозвіл на цю зброю і вони вже мають у своєму арсенілі хочаб одну чудову рушницю.

Створення цього комплексу, який як Фенікс повстав з попелу, і став єдиною у Східній Європі базою Олімпійської та Паралімпійської підготовки, і є реальним внеском в розвиток і популяризацію стрілецьких видів спорту.